DSC_5279

В 1958 році в Тернопільському музичному училищі був відкритий відділ «Спів», який функціонував до 1963 р. Заново відділ запрацював з 1989 р. і донині. Метою роботи є підготовка викладачів співу для дитячих музичних шкіл області та України та артистів хору, ансамблю, солістів-вокалістів.

Головами ПЦК «Спів» були:

  • О.І.Крицак;
  • Н.П.Хохлова;
  • Р.П.Бойко з 1989 р. по 2015 р.

Також на відділі працювали Білінська А.В., Ящишин Г.І., Тітяєва І.О., Доскалов І.І, Бахарєва Т., Боднар Т.Я., Станько А.О.

Випускники відділу, удостоєні наукових ступеней, почесних звань та нагород:

  • Народний артист України Роман Вітошинський  — соліст Львівського Національного Академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької (клас викладача Краснопольського І.М.);
  • Народна артистка України Ольга Кисіль – Каменська – солістка Національної опери україни (клас викладача Білинської А.В.);
  • Заслужена артистка України Тетяна Брегінь – солістка Національного заслуженого академічного українського народний хор України імені Григорія Верьовки  (клас викладача Болотної В.С.);
  • Заслужений артист України Валерій Ящишин;
  • Заслужений працівник культури Наталія Звір-Овод — викладач Тернопільського національного педагогічного університету ім. Гнатюка ;
  • Заслужений діяч естрадного мистецтва Катерина Шимків;

DSC_0590

Серед випускників відділу «Спів»:

  • Біласюк Олеся — солістка Київського молодіжного оперного театру ( клас викладача Ящишин Г.І.);
  • Машлюк (Чоловічок) Володимир – соліст Дніпропетровського оперного театру ( клас викладача Равлюка І.Л.);
  • Вахновська Тетяна – солістка Львівського Національного Академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької ( клас викладача Бойка Р.П.);
  • Циган Людмила – солістка Київської Національної опери ( клас викладача Бойка Р.П.);
  • Пархоменко Юрій, Романчук Роман — солісти хору Київської Національної опери (клас викладача Бойка Р.П.);
  • Гаврилюк Мирослава – солістка оперного театру м. Кошице, Словаччина ( клас викладача Ящишин Г.І.);
  • Сагат Любов — Київський національний академічний театр оперети  ( клас викладача Мельничука М.Є., Болотної В. С.);
  • Олег Тонкошкура — соліст оперної студії Національної музичної академії ім.. П.І. Чайковського, м. Київ;
  • Заслужений артист України, соліст Тернопільського драматичного театру Борис Репка ( клас викладача Бойка Р.П.);
  • Народний артист України, директор Тернопільської обласної філармонії Ярослав Лемішка ( клас викладача Болотної В.С.);
  • Олеся Люба — солістка Національного будинку органної та камерної музики України
  • Наталія Присіч (клас викладача Болотної В.С.), Володимир Шагай ( клас викладача Равлюка І.Л.), Вадим Дарчук (клас викладача Бойка Р.П.) — солісти Тернопільської обласної філармонії
  • В.Фещак, Н.Клочко, Л.Пітка, Т.Шпорчук, Я.Гоцик — артисти хору Тернопільської обласної філармонії;
  • Калиновський Віталій, Ковальчук Віталій, Гривняк Антон (клас викладача Бойка Р.П.), Тришневська Надія (клас викладача Болотної В.С.);
  • Декар Світлана (клас викладача  Ящишин Г.І.) — соліска оперного театру м. Нови Сад, Сербія.

DSC_0572

Студенти відділу лауреати та дипломанти  конкурсів, фестивалів:

  • Всеукраїнського благодійного дитячого фестивалю “Мистецький храм”;
  • Всеукраїнського конкурсу вокалістів ім.В.Заремби;
  • Конкурсу народної пісні м.Тернопіль;
  • Міського студентського пісенного фестивалю-конкурсу «Окрилені піснею»;
  • Всеукраїнського фестивалю-конкурсу “Файна Україна”
  • Всеукраїнського конкурсу вокалістів ім.О. Петрусенко;
  • Всеукраїнського фестиваль-конкурсу музичного мистецтва «Київський Колорит»;
  • Всеукраїнського конкурсу молодих вокалістів ім. І.Маланюк. м. Івано-Франківськ;
  • Відкритого Міжнародного конкурсу вокалістів «Імпреза», м.Камянець-Подільський;
  • Всеукраїнського конкурсу-фестивалю пісні та музики «Золотий Орфей», м. Дніпро;
  • Міжнародного вокального  конкурс імені  Квітки Цісик

та інших

 

Додати коментар