Циркулюючі імунні комплекси ( ЦВК ). Що це, норма, що означає підвищені, знижені, розшифровка

Циркулюючі імунні комплекси ( ЦВК ). Що це, норма, що означає підвищені, знижені, розшифровка Але для елімінації ЦВК повинна функціонувати складна структура ферментативних клітинних рефлексів при активізації системи комплементу. Без цього виведення ЦВК неможливо.

Відомо, що в медицині розрізняють два типи імунологічних рефлексів:

 • клітинний імунітет.
 • гуморальний імунітет.

Сорбція чужорідного агента лейкоцитами відбувається на рівні клітинного імунітету, а виплеск в плазму величезного числа антиген — це механізм гуморального імунітету. Саме до останнього типу захисних рефлексів і відноситься формування ЦВК.

Продукція системою антитіла відрізняються специфічною структурою і відмінно поєднуються з антигеном, підлаштовуючись власними енергетичними центрами до енергетичних центрів чужорідних організмів, тим самим, купируя їх шкідливий вплив.

При активізації хвороботворного механізму динамічно починають створюватися ЦВК, що сприяє збільшенню їх рівня, і відкладенню ІК в клітинної тканини внутрішніх органів.

в подальшому надлишкове скупчення імунологічних комплексів і їх активація разом з лізосомальними ферментами призводять до ураження багатьох тканин в організмі. Максимально високий ступінь концентрації ЦВК може бути виявлена ​​в осіб, які мають онкологічні захворювання.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Загрузка...

Що таке система комплементу?

Щоб дві ланки іммуннокомплекса працювали злагоджено і без перебоїв, необхідна їх безперервна регулююча функція, так звана система комплементов. Таким визначенням прийнято називати різні форми білків, регулярно перебувають в плазмі і запускають ряд імунних рефлексів.

Розглянемо на прикладі:

Один з найвідоміших нам механізмів захисної реакції — процес згортання крові. Ланцюжок імунних реакцій активізується навіть при незначній дефективности судин.

В них беруть участь безліч з’єднань (зокрема протромбин і фактор згортання). В результаті виробляється речовина фібрин. Він сприяє закупорювання судин в осередках ураження. Як результат, кровотечі зупиняються.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Функціонування системи комплементу відбувається в ідентичному руслі, тільки підсумок — правильний імунологічний відповідь. Складові системи — це більше 20 типів білків, які виробляються, як правило, гепатоцитами (клітинами печінки). При дисфункції органу природний захист послаблюється, так як білки є фракцією гамма (глобулінів) і становлять 1/20 частина. Циркулюючі імунні комплекси ( ЦВК ). Що це, норма, що означає підвищені, знижені, розшифровка В міцному і здоровому організмі вони перебувають в пасивному стані, а починають свою безпосередню діяльність тільки при збагаченні плазми патогенними антитілами або антигенами. Так і здійснюється активація елементів системи.

Безліч компонентів системи мають здатність до асоціації в великі молекули, що руйнують згодом патологічні клітинні формування. Шляхом активізації системи формуються мембранонападающіе комплекси (досить великі об’єднання), що знищують клітини-мішені або позначати їх певним чином.

«Марковані» патогенні організми стають помітними для нападників на них лейкоцитів.

Чутки імунні комплекси — це високомолекулярні елементи, які в підвищеному обсязі виробляються тільки за певних умов:

 • продукується велика кількість антигенів, що перевищує кількість при звичайному перебігу інфекційного захворювання.
 • самоосвіта ЦВК при відсутності симптомів хвороби.
 • ослаблення чутливості імунної рефлексу від вражаючої дії аутоантигенов.
 • порушені процеси елімінації ЦВК (відзначається, як правило, при патологічних процесах аутоімунного характеру) .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Збій менструального циклу. Причини, норма, тривалість фази, регуляція, лікування

ЦВК зазвичай добре розчиняються, що не складає труднощів фагоцитам виключити їх з кровотоку. Однак при негативних факторах вони стають щодо або абсолютно нерозчинними. Це стимулює процес їх відкладення в тканинах різних органів.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Зокрема страждають:

 • дрібні судини.
 • нирки.
 • лімфаузли.
 • селезінка.

Осадження ІК породжує те, що система комплементов намагається їх пов’язати і вивести назовні шляхом звернення уваги на них макрофагами. Подібне провокує розвиток запалень і пошкодження клітинних тканин. Як результат, ЦВК, спрямовані усувати антигени, втрачають свою корисну силу і стають основним коренем захворювань, так як вважаються умовно-патогенними.

Нормальні показники ЦВК для дорослих, дітей

Відразу потрібно зазначити, що у кожної дослідної або діагностичного центру є своя методика інтерпретації підсумків. Вони обумовлені кількома чинниками.

Це:

НОВИНИ ЧАСУ:

 • принцип проведення.
 • реагенти.
 • аналізатори. Циркулюючі імунні комплекси ( ЦВК ). Що це, норма, що означає підвищені, знижені, розшифровка

Показники норми ЦВК:
Абревіатура Показник Од / л (число ЦВК на 1 л крові) Менш 75Условние одиниці (у.о.) В діапазоні 0,055-0 , 11Относітельние одиниці (RU) У діапазоні 0-120
При трактуванні аналізу медики керуються зазначеними значеннями ЦВК, не залежно від вікової категорії діагностованих.

Причини підвищення

Циркулюючі імунні комплекси — це значення, яке вказує на наявність ЦВК в крові, але не в тканинах. Тобто високий показник вже свідчить про те, що ІК продукуються в зайвій кількості і поселяються на тканинах, провокуючи тим самим механізм запалення. Подібний стан може діагностуватися при безлічі патологічних змін.

Хвороби, що провокують збільшення концентрації ЦВК умовно можна розділити на три групи:

 • алергічні прояви.
 • захворювання аутоімунного характеру.
 • інфекційні ураження.

Патологічні процеси, при яких можна виявити високий рівень комплементу:
Циркулюючі імунні комплекси ( ЦВК ). Що це, норма, що означає підвищені, знижені, розшифровка Циркулюючі імунні комплекси підвищуються при алергічних реакціях алергічні проявленіяПопаданіе всередину організму хвороботворних агентів сти улірует посилену продукцію ЦВК. Фагоцити не завжди здатні впоратися з процесом їх елімінації. Подібний механізм може відбуватися при таких проблемах:

 • алергія на прийом ліків.
 • сироваткове захворювання (висока ступінь уразливості до вакцин).
 • алергічне ураження альвеол легенів (реакція на надходження алергенів разом з киснем).
 • шкірні дефекти з бульбашкового висипаннями (дерматит Дюринга герпетичної форми).
 • реакція на укуси різних комах.

Аутоімунні патологііКак правило , ревматичні захворювання стають причиною скупчення ІК в тканинах і наступних запалень. Подібне трапляється при таких захворюваннях:

 • вузликовий періартеріїт.
 • запалення щитовидки аутоімунного характеру.
 • системний васкуліт.
 • ендокардит.
 • склеродермія.
 • розсіяний склероз.
 • активний гепатит.
 • синдром Фелти.

Інфекційні пораженіяПрічіной інфікування часто стають грибки, бактерії, мікроби, віруси. Проникнення цих агентів в кров стимулюють посилену продукцію комплексів, проте, вони не завжди встигають проходити процес елімінації і в результаті обгрунтовуються в клітинної тканини. Також до цієї групи патологій можна віднести:

 • онкологічні процеси злоякісного характеру.
 • паразитарні захворювання.

Циркулюючі імунні комплекси ( ЦВК ). Що це, норма, що означає підвищені, знижені, розшифровка Збільшене значення аналізованого показника також може діагностуватися у людей, які раніше перенесли операції з трансплантації внутрішніх органів. У подібній ситуації медики інтерпретують результат, як несприятливий. Тобто ступінь приживлюваності органу низька.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Норма еритроцитів в сечі у жінок. Таблиця, причини підвищених знижених, лікування

При розшифрування аналізу необхідно концентрувати увагу на клінічні ознаки у пацієнта, так як посилене вироблення ЦВК може виявлятися навіть у цілком здорових людей. За медичною статистикою — це близько 10% пацієнтів. На інформативність результату значно впливає наявність в плазмі криоглобулинов і анти-С1q-антитіл.

Причини зниження

Циркулюючі імунні комплекси знижені при отриманні перших результатів дослідження — це не ознака хвороби, а цілком нормальний стан організму. Значення може бути і нульовим, що є нормою. А якщо у людини, якій проводили аналіз, раніше була діагностована підвищена ступінь концентрації ЦВК, то її зниження свідчить про успішному результаті проведеної терапії.

ТЕРМІНОВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Якщо ж знижений результат ЦВК виявляється при другій і третій иммунограмме, і при цьому у людини діагностуються всі ознаки захворювання — це може говорити про різні хворобливих процесах і дефективної руйнуванні тканин.

Слабка продукція ЦВК означає, що система природного захисту ослаблена, і організм не в силах сам відбиватися від н гатівного впливу ендогенних та екзогенних факторів. Також подібне призводить до того, що іммуннокомплекси відкладаються в клітинної тканини і розростаються.

Ще однією особливістю ЦВК є їх здатність з’єднуватися з червоними клітинами крові (еритроцитами). У надмірному або недостатньому обсязі подібні ланцюжка не мають істотного руйнівного впливу, тому при проведенні аналізу вся увага звернена на присутність безпосередньо елементів ЦВК.

Показання до дослідження імунних комплексів

Дослідження зразка крові на ЦВК має за мету:

 • встановлення рівня ЦВК в крові, як можливість організму побороти захворювання і, наскільки достатня його імунна реакція.
 • моніторинг проведеної терапії.
 • оцінка тяжкості патологічного процесу.

Призначається аналіз при наявності ознак таких болючих процесів:

ЦЕ ВАЖЛИВО:

 • алергічні прояви.
 • ускладнення хірургічного лікування.
 • онкозахворювання.
 • імунодефіцити різних форм. Циркулюючі імунні комплекси ( ЦВК ). Що це, норма, що означає підвищені, знижені, розшифровка
 • патології аутоімунного характеру.
 • тривалі і рецидивні інфекції.

Високий рівень комплементу не рахується специфічною ознакою будь-якої хвороби, і його результат не може братися за основу при постановці діагнозу. Для цього необхідні результати додаткових проб.

Вони дають вже чіткішу картину захворювання. При первинному виявленні високого рівня ЦВК, обов’язково проводиться повторний забір крові. Це дозволяє оцінити сталість концентрації ІК і її зміна при різних клінічних ознаках.

Які аналізи призначають?

Імунограма — це основний метод дослідження, при якому можна виконати ряд інших важливих проб, які оцінюють стан імунної системи. Завдяки методу виявляється результативність метаболізму фагоцитів (фагоцитоз), наскільки ефективно відбувається процес елімінації.

Нормальний показник фагоцитозу становить від 65 до 95%. Чим нижче його метаболічна ступінь, тим в більшому обсязі ЦВК грунтується в тканинах. Докладне дослідження дає можливість більш поглиблено диференціювати стан природного захисту.

Високої інформативністю володіють чотири важливих показника імунограми:

 • лімфоцити — низька концентрація речовини говорить про переважання в організмі вірусної інфекції.
 • підвищений число lgE вказує на прояви алергії або глистную інвазію. Циркулюючі імунні комплекси ( ЦВК ). Що це, норма, що означає підвищені, знижені, розшифровка
 • високі показники лейкоцитарної формули — гостре запалення всередині організму.
 • низький ступінь фагоцитозу — розвиток запалення або гнійного ураження тканин внутрішніх органів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вірусна інфекція Епштейна - Барра. Симптоми, аналіз крові на вірус, розшифровка. Лікування, схема гомеопатією, народними засобами, травами

Результати імунограми інтерпретують такі фахівці, як терапевт, ревматолог, алерголог, імунолог і інші. Отримані результати дають характеристику перебігу захворювання і ступеня його тяжкості. За ним і результатами інструментального обстеження лікар призначає відповідне лікування.

Підготовка

Підготовчий етап до проведення аналізу дуже важливий, так як недотримання правил може відбитися на результаті.

Правила підготовки наступні:

 • кров здається з вени в діагностичному центрі вранці до 10 годин (точний час визначає графік роботи лабораторії).
 • перед здачею біоматеріалу не можна приймати їжу (бажано , щоб проміжок між останнім прийомом їжі і проведенням аналізу пройшло 8 часо ).
 • в день перед аналізом забороняється вживання алкогольних напоїв і виконання важких фізичних навантажень.
 • при можливості рекомендується за кілька днів виключити прийом лікарських засобів (це питання обговорюється з лікуючим лікарем).
 • за тиждень до дослідження необхідно намагатися уникати стресових ситуацій.

Забір біоматеріалів

Для дослідження береться кров з вени. Забір біоматеріалу виробляють лаборанти в стерильних умовах і поміщають його в спеціальну герметичну колбу, яка потім відправляється в центрифугу, де відокремлюються формені компоненти і залишається тільки рідка речовина (плазма). Циркулюючі імунні комплекси ( ЦВК ). Що це, норма, що означає підвищені, знижені, розшифровка З плазми витягаються фактори згортання, а вироблена в результаті сироватка і є біоматеріал для проведення імунограми. Принцип діагностики заснований на здатності іммуннокомплексов зв’язуватися з елементом системи компліменту С1q.

Лікування відхилень від норми

Циркулюючі імунні комплекси — це не захворювання, а природна реакція організму на патогенний вплив антигенів та інших мікроорганізмів. Дослідження ЦВК має високу значимість в багатьох галузях медицини. Він дозволяє оцінити клінічну ситуацію, виявити приховані запальні захворювання і вказати на результативність проведеної терапії. Підсумки аналізу інтерпретує лікуючий лікар.

З урахуванням етіологічного фактора збільшення концентрації показника пацієнт направляється на консультацію і подальше лікування до вузькопрофільних спеціалістів. Адекватну модель терапії розробляє лікар на підставі не тільки імунограми, а й ряді інших додаткових принципах дослідженнях (інструментальних і лабораторних).

Аналіз на визначення рівня циркулюючих імунних комплексів не є основним методом діагностики і не може виступати основою для розробки моделі медикаментозного лікування.

Це метод, що дозволяє оцінити стан природного захисту організму, ступінь її поразки від різних патогенних впливів і ефективність проведеної терапії . Збільшення концентрації ЦВК завжди означає наявність будь-якого хвороботворного процесу , проте , вказати який саме дозволяє оцінка стану пацієнта і результати додаткових методів діагностики .

Відео про ЦВК

Доктор про циркулюючі імунні комплекси :

Оцінити статтю
[Всього: з: ]

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here