Болить горло при вагітності 1-2-3 триместр. Чим лікувати, причини, як впливає на дитину

Болить горло при вагітності 1-2-3 триместр. Чим лікувати, причини, як впливає на дитину

 • кір, скарлатину, які супроводжуються ознаками інтоксикації, підвищенням температури, висипом і ураженням органів дихання. Патології представляють серйозну загрозу для організму, що розвивається, може знадобитися навіть переривання вагітності.
 • дратівливими факторами у вигляді сигаретного диму, неприємного запаху, сухого забрудненого повітря.
 • Що означають різні типи болю?

  Крім больових відчуттів в гортані можуть бути присутні й інші симптоми. На підставі цього фахівець здатний поставити попередній діагноз.

  дерло в гортані

  Першіння в горлі у вагітної нерідко виникає під впливом зовнішніх подразників, таких як сигаретний дим або забруднене повітря, гостра їжа. Також причиною першіння в горлі може бути респіраторна інфекція. Нерідко такий симптом виникає при кору, в цьому випадку запалення розвивається дуже швидко, завдаючи дискомфорт.

  Першіння може бути ознакою алергічної реакції. Крім дискомфорту в гортані, можуть сльозитися очі, але температура залишається в нормі. Симптом зникає після припинення дії алергену.

  Неприємні відчуття можуть виникати при недостатній вологості повітря в приміщенні. Також причиною симптому є вживання холодних напоїв, особливо на спеці.

  Пече горло

  Зазвичай печіння в горлі виникає, якщо розвивається запальний процес. Під впливом збудника руйнується клітинна структура миготливого епітелію, в результаті виникають неприємні відчуття.

  Симптом супроводжує такі патології:

  ГАРЯЧІ НОВИНИ:

  Загрузка...
  • фарингіт. При цьому запалюється лімфоїдна тканина. Крім печіння, виникають больові відчуття, пересихає слизова. Болить горло при вагітності 1-2-3 триместр. Чим лікувати, причини, як впливає на дитину
  • ларингіт. Причинами розвитку захворювання найчастіше виступають місцеве переохолодження, спазм м’язів горла, загострення хронічних патологій. Хворий відчуває печіння, страждає від безперервного кашлю, сиплости голосу, набряку слизової.

  поколює, боляче ковтати

  Колення в горлі, першіння, біль — часті симптоми ураження вірусами . Больові відчуття заважають ковтати, вони можуть віддавати у вуха. Часто з’являється кашель, при поширенні запального процесу сідає голос. Неприємні прояви зазвичай спостерігаються при риновіруси, аденовірусі, грипі.

  поколювання в горлі і дискомфортними відчуттями супроводжується небезпечна патологія — ангіна. Крім болю при ковтанні, жінка страждає від ознак загальної інтоксикації: розбитості, головного болю, зниження апетиту, підвищення температури, загальної слабкості. Терапія повинна проводитися тільки під контролем фахівця, який підбере безпечний для майбутньої мами і плоду препарат.

  Можливі ускладнення. Небезпека для плода

  Біль в горлі, навіть не яскраво виражена, — симптом, що вимагає консультації фахівця. При вагітності жінка повинна бути дуже уважною до стану свого здоров’я, особливо в 1 триместрі. Несвоєчасно розпочата терапія призводить до виникнення важких ускладнень.

  Більш того, на ранньому етапі захворювання ще можливо виправити ситуацію за допомогою народних методів, які не становлять небезпеки для організму, що розвивається, а запущені випадки вимагають застосування серйозних медикаментозних препаратів, здатних негативно вплинути на процес виношування.

  1 триместр

  Болить горло при вагітності (1 триместр — найнебезпечніший період) часто під впливом вірусів і бактерій. На ранньому етапі виношування, на думку фахівців, такий симптом вимагає підвищеної уваги. Болить горло при вагітності 1-2-3 триместр. Чим лікувати, причини, як впливає на дитину Мікроорганізми, що спровокували патологічний процес, можуть негативно вплинути на розвиток плода, адже саме зараз формуються системи і внутрішні органи майбутнього малюка.

  ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

  Небезпечно і те, що на початку гестації не всі жінки знають про своє становище, і самостійно призначають собі лікування, вживаючи різні препарати. Багато лікарських засобів в цей період здатні заподіяти плоду не меншої шкоди, ніж сама інфекція.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Деформовано плодове яйце на ранніх термінах вагітності: що це значить?

  2 триместр

  У другому триместрі плацента вже сформована і не тільки забезпечує харчування плода, але і захищає його від негативного впливу. Але це не означає, що ускладнення не можуть виникнути. Через вплив вірусів, що викликали захворювання, може порушитися плацентарний обмін.

  В результаті плід не отримує кисень і поживні речовини в достатній кількості. Застуди в цей період також можуть порушити розвиток активно дозріває нервової системи.

  3 триместр

  Болить горло при вагітності (3 триместр вважається найбезпечнішим) — це симптом, який потребує уваги незалежно від терміну. Незважаючи на те, що ближче до пологів плід вже майже повністю сформований, пильність втрачати не варто. Перш за все, самій жінці складно переносити захворювання в третьому триместрі.

  ЦІКАВІ НОВИНИ:

  Що збільшився живіт заважає нормально рухатися, лежати, а стан погіршується ще і болем в горлі, кашлем, нежиттю. А якщо захворювання виникло незадовго до пологів, то у новонародженого можуть бути присутніми симптоми кисневого голодування. Немовля з’являється на світ млявим, ослабленим, блідим. Тому доведеться затриматися в лікарні, щоб стабілізувався стан малюка.

  Перші дії при хворому горлі у вагітних

  Для жінки, яка виношує дитину, дуже важливо не запустити хворобу і усунути його прояви на ранньому етапі.

  Можна почати з народного лікування, але тільки в тому випадку, якщо:

  • відчувається першіння в гортані.
  • больові відчуття при ковтанні виражені неяскраво.
  • не спостерігається підвищення температури.

  Дієвим засобом для усунення захворювання на ранньому етапі являє я харчова сода. Її можна використовувати для інгаляцій. Для цього 1 ч. Л. порошку розчиняють в 250 мл гарячої води і дихають цим паром. Болить горло при вагітності 1-2-3 триместр. Чим лікувати, причини, як впливає на дитину Корисні також інгаляції з шавлією і аптечної ромашкою, з яких готують відвар. Рослини володіють протизапальними і антибактеріальними властивостями і не мають негативного впливу на майбутню дитину.

  Як природного антибіотика можна використовувати малину або брусницю. Добре усуває больові відчуття малиновий чай в теплому вигляді або брусничний морс. Також рекомендується полоскати горло настоями ромашки, мати-й-мачухи, дубової кори.

  НОВИНИ ЧАСУ:

  Щоб не дратувати хворе горло ще більше, слід вживати страви та напої тільки в теплому вигляді. Гаряча або холодна їжа або рідина додатково травмують запалене горло. Якщо терапія була розпочата при появі перших симптомів, відновити слизову вдасться за 2-3 дня.

  Коли варто звернутися до лікаря?

  Звернутися за лікарською допомогою необхідно обов’язково, якщо:

  • через кілька днів самопочуття не покращилося, піднялася температура, відчувається слабкість.
  • на мигдалинах видно гнійні пробки і наліт.
  • мучить кашель, болить голова.
  • з’явився висип.

  Діагностика

  З болем в горлі необхідно звернутися за консультацією до терапевта або отоларинголога. Лікар збере анамнез, вислухає скарги пацієнтки. Після цього лікар повинен оглянути горло, оцінити, в якому стані знаходиться слизова, чи є запалення, набряк і наліт, збільшені мигдалини і лімфатичні вузли.

  Залежно від стану пацієнтки можуть бути рекомендовані додаткові методи дослідження:

  • загальний аналіз крові. Болить горло при вагітності 1-2-3 триместр. Чим лікувати, причини, як впливає на дитину
  • мазок із зіву, що дозволяє виявити збудника.
  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Синусова брадиаритмия серця у дитини, підлітка. Що це таке, заняття спортом

  Якщо буде виявлено інфекцію, яка може позначитися на розвитку плоду, пацієнтку направлять до гінеколога. При деяких інфекційних захворюваннях можливі завмирання плода, самовільне переривання вагітності або аномалії розвитку майбутнього малюка. Після ультразвукового дослідження і загального огляду гінеколог оцінить, наскільки небезпечно стан пацієнтки для плода в утробі.

  Призначаються в різних триместрах препарати і процедури

  При дискомфортних відчуттях в горлі використовуються такі лікувальні заходи:

  • полоскання.
  • використання медикаментозних препаратів місцевої та загального призначення.
  • інгаляції.

  Вибір методу терапії залежить від терміну гестації і тяжкості стану.

  Місцеві лікарські засоби

  Болить горло при вагітності (1 три Местр дуже важливий для нормального розвитку плода, тому в цей період жінці потрібно бути особливо обережною) — симптом, який потребує негайного реагування. Складність терапії полягає в тому, що в цей період під забороною майже всі ліки. Можливе застосування тільки натуральних препаратів.

  Місцеві медикаментозні засоби для І триместру: Болить горло при вагітності 1-2-3 триместр. Чим лікувати, причини, як впливає на дитину
  Назва Дія Показання Протипоказання Особливості застосування Аквалор спрейОбладает антисептичну, протизапальну і зволожуючу дію. Усуває сухість і печіння в горлі, зменшує біль і набряк, позбавляє від гнійного налета.Іспользуется для профілактики, а також у складі комплексного лікування при:

  • гострих і хронічних фарингітах,
  • ангіні.
  • ларингіті.
  • ГРВІ та грип.

  Індивідуальна чутливість до компонентів средства.3-4 впорскування 4-6 разів на день.

  ТЕРМІНОВІ НОВИНИ:

  Загрузка...

  Тривалість терапії не огранічена.Мірамістін спрейОбладает антимікробну і противірусну дію. Ефективний він проти більшості збудників. Активізує процеси відновлення, стимулює місцевий іммунітет.Показан при:

  • гострому і хронічному отиті.
  • гаймориті.
  • тонзиліті.
  • ларингіті.
  • фарингіті.

  Зрошувати горло 3-4 рази на добу.
  Болить горло при вагітності 1-2-3 триместр. Чим лікувати, причини, як впливає на дитину У другому триместрі основні системи плода вже сформовані. Тому список дозволених медикаментів розширюється. Можна використовувати спреї, розчини для полоскання, льодяники для розсмоктування.

  Засоби, дозволені в ІІ триместрі:
  Назва Дія Показання Протипоказання Особливості застосування ЛізобактІспользуется як антисептик. Безпосередньо впливає на більшість збудників, сприяє підвищенню місцевого імунітету, відновлює пошкоджену слізістую.Показан він при інфекційно-запальних патологіях слизової ротоглоткі.Не рекомендується застосовувати при:

  • гіперчутливості.
  • спадкової непереносимості лактози.
  • дефіциті лактази.

  1 таблетка кожні 2 часаГраммідінСодержіт антибіотик граміцидин, дія якого спрямована на ліквідацію мікроорганізмов.Показаніямі для застосування є запальні за олеванія носоглотки, викликані інфекцією:

  ЦЕ ВАЖЛИВО:

  • ангіна.
  • гінгівіт.
  • гострий фарингіт.

  Протипоказаний при алергії на компоненти засоби і в період годування грудьми. Жінкам в період виношування засіб призначають з обережністю, оцінивши всі ріскі.2 таблетки 4 рази на деньТантум Верде спрейУстраняет запальний процес, зменшує біль, знищує більшість мікроорганізмов.Назначается при:

  • фарингіті.
  • ларингіті.
  • ангіні.

  Протипоказаний в дитячому віці і при індивідуальній чутливості. Вагітним жінкам призначається в дозуванні 0,255 мг, що знижує ймовірність проникнення активного компонента до плоду.4-8 упорскувань 2-6 разів на добу. Терапія повинна тривати не більше 7 днів.
  Болить горло при вагітності 1-2-3 триместр. Чим лікувати, причини, як впливає на дитину Болить горло при вагітності (3 триместр вважається найбільш безпечним в плані терапії) на останніх термінах — це не означає, що можливий безконтрольний прийом медикаментозних засобів. Під впливом деяких можуть початися передчасні пологи. Краще використовувати ті ж препарати, які дозволені на ранніх термінах.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Фіброаденома молочної залози. Методи лікування і причини виникнення

  Також можна застосовувати розчин Люголя, яким змащують запалену слизову. Протипоказаннями до застосування препарату є підвищена чутливість до йоду та патології щитовидки.

  Пероральні препарати

  Зазвичай лікарі утримуються від призначення антибактеріальних препаратів майбутнім мамам. Але в деяких випадках без їх застосування не обійтися. Після взяття мазка із зіву і визначення типу збудника фахівець підбирає лікарський засіб.

  Якщо користь від препарату перевищує можливу шкоду, призначають антибіотики групи:

  • пеніцилінів — Оксациллин. Препарат має мінімальну списком протипоказань, серед яких індивідуальна чутливість або алергічні захворювання. Застосовують внутрішньом’язово або внутрішньовенно по 0,25-1 г через 4-6 годин. Курс лікування триває 7-10 днів.
  • цефалоспоринів — Цефазолін. При вагітності використовують в крайніх випадках за життєвими показаннями. Не можна застосовувати при гіперчутливості до компонентів. Добова доза препарату — 1-4 г. Тривалість терапії — 7-10 днів.
  • макролідів — Азитроміцин. Лікарський засіб протипоказано при тяжкій печінковій або нирковій недостатності, у віці до 12 років, в період лактації. Застосовують 1 раз в день по 500 мг. Курс терапії триває 3 дні. Болить горло при вагітності 1-2-3 триместр. Чим лікувати, причини, як впливає на дитину

  При підвищенні температури майбутня мати може приймати препарати на основі парацетамолу, наприклад, Еффералган, Панадол.

  Інгаляції

  В домашніх умовах для полегшення стану можна проводити інгаляції з допомогою рослинних засобів (ромашка, кора дуба) або лікарських препаратів, дозволених лікарем.

  Найкраще скористатися небулайзером, але якщо його немає, то можна просто налити гарячу рідину в ємність , нахилитися над нею, сховавшись рушником, і повільно вдихати. Якщо виникло нездужання, слід негайно припинити процедуру.

  Як усунути біль в горлі без медикаментів?

  Якщо захворювання не запущено, температура майбутньої мами в межах норми, можна полегшити стан без використання ліків .

  Ефективні такі кошти:

  • лимон. Завдяки підвищеному вмісту вітаміну С зміцнюється імунна система. Можна пити теплий чай з шматочком лимона. Це дозволяє зменшити набряк слизової, знищити мікроби. При відсутності алергічних реакцій на продукти бджільництва, крім лимона, в чай ​​можна додавати трохи меду.
  • молоко і мед. Якщо крім болю, виникли труднощі з ковтанням, можна приготувати цілющий напій, додавши в стакан теплого молока 1 ч. Л. меду. Засіб краще вживати перед сном, на ранок стан покращиться.
  • розчин йоду. Такий засіб рекомендується застосовувати для полоскань відразу ж, як тільки з’явилися перші ознаки (в стакан трохи теплої води потрібно додати 10 крапель йоду). Болить горло при вагітності 1-2-3 триместр. Чим лікувати, причини, як впливає на дитину
  • морська сіль. Продукт розчиняють у воді (1 ч. Л. На 250 мл рідини) і полощуть горло.

  Вагітність — відповідальний період для жінки, який накладає багато обмежень на спосіб життя.

  Це стосується і лікування, адже багато медикаментозні засоби заборонені. Активні компоненти більшості ліків можуть проникати через плаценту і порушувати розвиток плода, особливо в 1 триместрі. Якщо болить горло, звертатися до лікаря потрібно обов’язково, щоб підібрати безпечний медикамент, який не зашкодить ні матері, ні дитині.

  Відео про біль в горлі

  «Дитячий лікар» про біль в горлі при вагітності:

  Оцінити статтю
  [Всього: з: ]

  Залишити коментар

  Please enter your comment!
  Please enter your name here