» Допінгом для розуму «: Вчені створили пігулку, яка поліпшує процес прийняття рішень

Вчені Оксфордського Університету і Гарвардської медичної школи представили ліки під назвою модафинил в якості нового підсилювача когнітивних функцій або ж просто допінгу для розуму. Раніше цей препарат використовувалося для лікування порушень сну, повідомляє changeua.com.

В ході дослідження було виявлено, що модафинил найпродуктивніше покращує процес прийняття рішень і планування. Також спостерігалися позитивні зміни в гнучкості мислення, здатності комбінувати інформацію і справлятися з новими даними. На креативність, на жаль, вплив препарату виявлено не було.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Загрузка...

Вчені ще не до кінця розібралися, як саме працює модафинил. Один з варіантів — вивільнення гістаміну, який дарує відчуття бадьорості. Але модафинил також впливає і на інші системи нейротрансмітерів в головному мозку, що дозволяє більш ефективно виконувати складні інтелектуальні завдання.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Однак такий препарат може мати негативні наслідки для здоров’я, особливо у великих дозах. Деякі дослідження показують, що тривале використання модафініла може вплинути на сон. А в окремих випадках — викликати психоз.

Проте, деякі психіатри кажуть, що ризики для здоров’я від прийому когнітивних підсилювачів сильно перебільшені. Мільйони дорослих приймають такі препарати. Не всі з них страждають розладом сну або СВДГ (синдромом дефіциту уваги і гіперактивності). Як ми бачимо, інвестиційні банкіри і корпоративні юристи не падають намертво на своїх робочих місцях.

ЦЕ ВАЖЛИВО:

ТЕРМІНОВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Як не крути, масова поява таких препаратів для розуму піднімає безліч питань морального та етичного характеру. Чи будуть співробітники при влаштуванні на роботу проходити тест на допінг, як на спортивних змаганнях? Або ж навпаки, ми станемо поколінням надпродуктивної трудоголіків, яким не потрібен буде сон?

Поки відомо одне: в суспільстві, де успіх і кар’єрне зростання часто є метою життя, препарати, що підвищують розумові здібності, незабаром можуть стати таким ж звичайною справою, як чашка кави під час робочого дня.

Оцінити статтю
[Всього: з: ]
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вчені назвали основну причину поширення коронавируса

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here