Виявлена головна причина невиліковного раку

Виявлена головна причина невиліковного раку
Вчені Стенфордського університету в США розкрили механізм, який робить рак невиліковним. Метастази, які є основною причиною смерті пацієнтів з пухлинами, можуть з’являтися за кілька років до того, як пацієнту поставлять діагноз. При цьому лікарські препарати запускають природний відбір серед клітин метастазів, роблячи їх стійкими до терапії. Стаття з результатами наукової роботи опублікована в журналі Nature Genetics.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Загрузка...

Дослідники визначили нуклеотидну послідовність всій кодує частини генома (екзома) в 457 зразках первинних пухлин і метастазів, взятих у 136 пацієнтів з раком молочної залози, колоректального раку і раку легких. При цьому 100 метастазів піддавалися впливу лікарських препаратів, а 99 залишалися інтактними. Виявилося, що лікування сприяло появі мутацій і еволюції ракових клітин.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Метастази з’являються як з однієї мутований клітини або клону (такий процес називається моноклональних посівом) в первинної пухлини, так і одночасно з різних клонів (поліклональних посів). Показано, що поліклональні метастази зазвичай розвивалися в лімфатичних вузлах у пацієнтів, які не проходили терапію, і рідше — в тканинах, віддалених від основного вогнища, у лікувалися хворих. В цілому, вчені виявили, що метастази утворені раковими клітинами з невеликим числом унікальних для вторинних вогнищ мутацій. Це означає, що метастазування відбулося досить рано, і вторинні осередки генетично дуже схожі на первинну пухлину.

ТЕРМІНОВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Інша картина виникає, коли в пізньому посіві зазвичай беруть участь клони, що утворилися, коли в первинної пухлини вже присутня велика різноманітність мутацій. Тоді вторинні вогнища, чиє виникнення може спровокувати терапія, сильно відрізняються від основного новоутворення. Як правило, вони складаються із стійких до ліків клітин.

ЦЕ ВАЖЛИВО:

Дослідники порівняли кількість унікальних для метастазів мутацій з кількістю мутацій, унікальних для первинної пухлини, і з’ясували, що посів відбувався приблизно за 2-4 роки до виявлення раку. Перш за все метастазування починалося у колоректального раку і раку легенів. Вторинні осередки спочатку ослаблені, але через медикаментозного лікування виникають мутації, які роблять їх більш агресивними і стійкими до терапії.

Оцінити статтю
[Всього: з: ]
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  У чому причина боязні завагітніти і страхів під час вагітності, як від них позбутися?

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here