Розкрито механізм продовження молодості і життя

Розкрито механізм продовження молодості і життя
Вчені з Науково-дослідного інституту лікарні Оттави в Канаді розкрили механізм, за допомогою якого вправи допомагають відстрочити біологічне старіння. Свій огляд доказів користі фізичної активності в продовження молодості фахівці опублікували в журналі Open Biology.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Загрузка...

Ключову роль в регенерації скелетних м’язів, що відповідають за рух тіла, грають так звані сателітні клітини або міосателліти. Вони є стовбуровими, тобто забезпечують ріст м’язової тканини за рахунок поділу і диференціювання — процесу перетворення в зрілу м’язову клітку. У звичайних умовах міосателліти знаходяться в стані спокою, але при травмі або фізичних вправах вони утворюють м’язові волокна. При цьому залишається певна кількість сателітних клітин, здатних повернутися назад в неактивний стан.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Вчені з’ясували, що при старінні м’язів, яке починається близько 30 років, тривалий спокій міосателлітов виявляється фатальним для них самих. У такому стані вони не здатні ефективно видаляти з себе побічні продукти метаболізму, які накопичуються і стають токсичними, пошкоджуючи клітку. Таким чином, стовбурові клітини входять в необоротний стан, при якому розподіл і диференціювання стає неможливою. В результаті у м’язовій тканині значно погіршується здатність до регенерації.

ЦЕ ВАЖЛИВО:

ТЕРМІНОВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Людина середнього віку втрачає, в середньому, 3-5 відсотка м’язової маси щорічно, а за все життя — близько 30 відсотків. Однак фізична активність уповільнює старіння скелетних м’язів і покращує регенерацію. Вона посилює активність і число мітохондрій — клітинних органел, які відповідають за постачання клітини енергією і регулюючих метаболізм. При цьому навіть регулярні тренування не запобігають втраті якоїсь кількості життєздатних міосателлітов.

Оцінити статтю
[Всього: з: ]
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як подолати депресію і навчитися радіти життю?

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here